Microsofti uusimas operatsioonisüsteemi Windows 11 versioonis on võimalik töölaua akende ja tööriista riba värv muuta silmade jaoks säästavamaks tumedaks. Siit ka küsimus: Kuidas Windows 11 tumedasse režiimi muuta?
Kuidas Windows 11 tumedasse režiimi muuta
Kuidas Windows 11 tumedasse (Dark mode) režiimi muuta või siis teisiti sõnastatult kuidas Windows 11 tumedaks muuta? Väga lihtne, järgi allolevaid instruktsioone:
1. Tee töölaual parem hiireklikk
2. Vali sealt valik “Personalise” / “Isikupärasta”
(Samasse kohta saab ka teist teedpidi Start menüü > Sätted > Isikupärastamine)
3. Vali avanenud aknas “Colours” / “Värvid”
4. Kohe esimesel kohandamise real on valik “Choose your mode” / “Valige režiim”
5. Valikus vali “Dark” / “Tume”
Nüüd peaks kõik võimalikud töölaua värvid olema tumedad, tumedaks muutuvad ka mõned Windows operatsioonisüsteemi vaikeprogrammid/appid/rakendused nagu Notepad jpm.
Kui sulle antud valik ei sobi siis on võimalik sama teedpidi sätete juurde tagasi jõuda nagu ülevalpool kirjeldatud, viimases punktis (5) vali lihtsalt “Light” / “Hele” erinevalt õpetusest.
Isikupärastatud kohandus
Lisaks üldisele ja läbivale tumedale režiimile on võimalik veel ka kohandatud isikupärastatud valik “Custom” / “Kohandatud”
Choose your default Windows mode/Tööriistariba saab määrata tumedaks ning aknad võivad jääda heledaks või siis vastupidi.
Choose your default app mode/Windowsi vaikerežiimi valimine – määrab ära tööriistariba värvi
Siin saate valida rakenduste vaikerežiimi – määrab ära rakenduste/akende värvi.
Kokkuvõte
Kokkuvõtlikult olgu ära mainitud, et mitmed kolmandate osapoolte poolt arendatud rakendused ei pruugi automaatselt sõltuvalt sellest valikust oma värvi muuta – programmid nagu Google Chrome, Adobe Photoshop, Mozilla Firefox jpm. Nimetatud programme tuleb eraldi seadistada. Enamikel neil on valik millega programm niiöelda pärib operatsioonisüsteemi värvivaliku või siis eraldi hoopis erinev värvi määrata.
Värvi niiöelda pärimise valiku aktiveerimine lihtsustab erinevate režiimide vahel muudatusi tehes ning lihtsustab kogu protsessi tulevikus.
Lisaks on veel rida programme ja rakendusi, enamasti vanemad, mis üldse ei toeta veel tumedat režiimi ning kuvavad alati heledaid värve. Siinjuhul tasub alati ka üle kontrollida kas kasutate rakenduste viimaseid versioone, sest nii mõnelegi on on aja jooksul nimetatud kohandumine lisatud, tuleb lihtsalt seadetes vastav valik teha.